„Edukacja gotowa na przyszłość”

Staramy się zawsze dzielić swoimi doświadczeniami z innymi szkołami. Wczoraj w Akademii Leona Koźmińskiego zainaugurowaliśmy projekt „Cyfrowi Liderzy – Edukacja gotowa na przyszłość”, który realizowany jest przez ALK w partnerstwie z Społeczne Towarzystwo Oświatowe.
Podczas inauguracji mieliśmy przyjemność wystąpić jako szkoła, która od wielu lat prowadzi mozolny proces cyfryzacji edukacji. Wystąpienie podzielone było na trzy części.

Nasz trójgłos składał się z wypowiedzi: Leszka Janasika, który opowiedział o historii cyfryzacji naszej szkoły od czasu raczkującego dziennika elektronicznego do AI; Kornel Gładkowski (matura 2020) podzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami i wnioskami z okresu pandemii i studiów. Jako ostatni głos zabrał Dominik Marinkovic ukazując zebranym perspektywę obecnego licealisty w szczególności wykorzystywanie AI przez młodzież.

Wystąpienie miało tytuł „Czy bot może być lepszym nauczycielem niż jest człowiek?”

Oprócz wykładu wzięliśmy również udział w panelu dyskusyjnym kończącym pierwsze spotkanie w ramach projektu.
Wykłady wygłosili również wybitni specjaliści do spraw sztucznej inteligencji i cyfryzacji procesu edukacji między innymi Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.

Projekt „Cyfrowi Liderzy – Edukacja gotowa na przyszłość” jest finansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #SpołeczneTowarzystwoOświatowe