Nie samą nauką uczeń SLO5 żyje…

Nie samą nauką uczeń SLO5 żyje. Chcielibyśmy przedstawić Wam dwóch utalentowanych oraz pracowitych uczniów naszej szkoły, Dominika Marinkovića oraz Janka Bęczkowskiego, którzy przez ostatnie miesiące przygotowywali niezwykłe projekty w ramach ogólnopolskiego konkursu Econverseimage.png.
Ich startupy kierują się ambitnym celem zdobycia najpierw rynku krajowego, a następnie rozwojem na rynek światowy. 
image.pngStartup Dominika inicjowałby rewolucję w dziedzinie uprawy grzybów. Fungenius bo tak się nazywa, opiera się na ekologicznej metodzie low-tech, wykorzystując fusy z kawy i kartony jako innowacyjne podłoże do hodowli grzybów. Ta zrównoważona praktyka przekształca odpady w wartościowe produkty!
image.pngDominik: 
“Będziemy chcieli współpracować z lokalnymi kawiarniami oraz restauracjami, aby pozyskiwać fusy. Następnie z otrzymanego substratu chcemy hodować grzyby, które trafiałyby na półki sklepów spożywczych czy do restauracji. Otrzymane produkty nie tylko poprawiłyby smak w potrawach, ale także przyczyniłyby się pozytywnie do funkcjonowanie organizmu. Fungenius to nie tylko marka; to misja, która łączy przyjemność z odkrywaniem geniuszu grzybów.image.png “

image.pngZ kolei Janek poszedł w stronę sztucznej inteligencji tworząc startup, o nazwie SoundEd.
image.pngAplikacja łączyłaby muzykę, naukę i nowoczesne technologie w tym sztuczną inteligencję, zmieniając i rewolucjonizując rynek edukacji na całym świecie! Dzięki SoundED przyswajanie wiedzy stałoby się łatwiejsze, przyjemniejsze i skuteczniejsze. Użytkownik za pomocą aplikacji stworzyłby piosenkę edukacyjną na podstawie wprowadzonego przez siebie materiału — notatek, skanu książki lub wiadomości głosowych, oraz preferencji muzycznych. Następnie po paru sekundach aplikacja stworzyłaby spersonalizowaną piosenkę, którą będzie można słuchać w każdej chwili i miejscu!image.png.
image.pngJanek: 
“Nauka w dowolnym momencie dnia dzięki naszej aplikacji oraz rozwiązaniom stałaby się możliwa bez żadnych problemów! A nasze motto „Music that educate, beats that captivate” idealnie opisuje nasz start-up! 
Oba pomysły zostaną przekształcone w realny biznes, który stanie się prawdziwym wyzwaniem dla innych firm w tych właśnie dziedzinach!
image.pngTrzymamy kciuki za naszych zdolniachów i życzymy powodzenia w dalszej wędrówce ku zmienianiu świata.