Prezent pod choinkę!

Po raz trzeci organizujemy akcję charytatywną. Jej pomysłodawcą jest uczennica z klasy III – Maria Lipińska. Poniżej tekst zaproszenia od Marysi:

„Cześć, nazywam się Marysia i jestem uczennicą klasy 3b.
Już trzeci rok z rzędu organizuję w naszej szkole akcję “Prezent pod Choinkę”. Akcja polega na tworzeniu niedrogich prezentów w symbolicznych pudełkach po butach które potem trafiają do dzieci z biednych rodzin w Rumunii, Ukrainie i Białorusi.
Jest to miły gest który nie wymaga od nas wiele a dla takiego dziecka znaczy naprawdę dużo.

Wczoraj zaczął się w naszej szkole długi weekend. Który myślę że jest idealną okazją na wybranie się na szybkie zakupy i wsparcie naszej akcji. Koszt takiego prezentu powinien wynosić ok.60zł + 15zł w środku paczki na pokrycie kosztu transportu. W takim prezencie mogą się znaleźć:
artykuły higieniczne: pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, dezodorant, chusteczki higieniczne, krem do rąk, podpaski (fabrycznie foliowane) itp.; artykuły szkolne: kredki, długopisy, ołówki i gumki, książeczki do kolorowania, książeczki z obrazkami dla najmłodszych itp.; zabawki: maskotki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki dydaktyczne, baloniki itp.; odzież: czapki, szaliki, koszulki, skarpety, rękawiczki itp.; słodycze: cukierki, czekolady, ciastka, batoniki itp. w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności.
‼️ UWAGA! Paczka powinna zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności późniejszą niż 1.06.2024 roku.
Co NIE może być prezentem?
Artykuły intensywnie pachnące, artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło, artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy itp.), leki i witaminy, zabawki i publikacje o charakterze militarnym
Pamiętajcie że w szkole paczki zbieramy do 10.11!!!