Wolna Polska to wolna poezja!

Uczniowie pierwszych klas: Ala, Maja, Dominika, Ola, Lila, Justyna, Ania, Marta, Staszek, Marcin, Maciek, Wiktor, Janek i Igor oraz Benek z klasy III, z udziałem ekipy scenograficznej i dyskretną pomocą psorek Ani i Agnieszki przygotowali przedstawienie, w którym świętowaliśmy odrodzenie Niepodległej, wolną poezję i stulecie uzyskania przez Polki praw wyborczych. Usłyszeliśmy wiersze skamandrytów, szlagier (jak mawiano przed laty) „Seksapil” i mogliśmy zajrzeć do kawiarni artystów „Pod Pikadorem”.

Było fantastycznie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Stanisława Króla i Leszka Janasika

Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało!

Tak atmosferę pierwszych dni wolności opisuje jeden ze świadków odrodzenia Niepodległej. Chcielibyśmy nawiązać do tej radości i optymizmu i przypomnieć, jak przeżywano pierwsze dni wolności nie w gabinetach polityków, ale jak cieszyła się warszawska ulica i celebrowała tę radość choćby w kawiarni Pod Picadorem.

Zapraszamy na spotkanie z poezją skamandrycką w wykonaniu klas pierwszych i Benka we środę 28 listopada o 12.30