Prosimy o uważne zapoznanie się z zasadami korzystania z chromebooków.

Poniższe zasady zostały wprowadzone w związku z pandemią (COVID-19) i obowiązują do odwołania.

1. Chromebooki, z których korzystają uczniowie, są przechowywane (i ładowane) wyłącznie w pokoju nauczycielskim.
  1. Na klawiatury chromebooków są nałożone specjalne nakładki silikonowe. Uczniom wolno korzystać wyłącznie z chromebooków, które mają takie nakładki.
  1. Użytkownicy chromebooków mają obowiązek je dezynfekować.
  1. Nauczyciele, którzy chcą, by na ich lekcjach uczniowie korzystali z chromebooków, zapoznają się z właściwym sposobem ich dezynfekcji, a następnie instruują wybranych uczniów, którzy dezynfekują sprzęt przed jego użyciem w klasie.
  1. Do dezynfekcji należy używać wyłącznie płynu, który znajduje się w pokoju nauczycielskim. Płyn jest przechowywany w butelce z napisem “Alkohol dla chromebooków”.

Uwaga: Nie wolno używać płynu, który jest w klasach, bo jest tłusty i może uszkodzić nakładki silikonowe i chromebooki.

• Odpowiednim płynem należy spryskać ręcznik papierowy i przetrzeć nim obudowę i silikonową nakładkę na klawiaturę chromebooka.

Uwaga: nie wolno czyścić matrycy (ekranu, monitora), gdyż może się zniszczyć.

Link do całości procedur szkolnych – TU