POMOC DLA POWODZIAN

POMOC DLA POWODZIAN – notatki naszego wysłannika ‼️

Będzie chaotycznie, bo jestem zmęczony. Chciałbym podziękować za wszystkie małe i duże rzeczy przyniesione do szkoły zgodnie ze zgłoszonym przez harcerzy zapotrzebowaniem – uczniom, nauczycielom, rodzicom, absolwentom i przyjaciołom szkoły; za spontaniczną i szybką pomoc w pakowaniu transportu w sobotę; za użyczenie dużego samochodu dostawczego.

W nocy z soboty na niedzielę dotarliśmy do Lądka Zdrój.Chciałbym wyrazić wielki szacunek dla Harcerzy ZHP Ziemi Kłodzkiej i ich przyjaciół z czasami odległych stron Polski (Koszalin!); Strażaków PSP i OSP, Żołnierzy WP i WOT, Policji i wolontariuszy, na twarzach których widziałem nadludzkie zmęczenie

Chciałbym podziękować za chałkę na drogę od mamy harcerza z Lądka (rewelacja); za kawę od Pana na małej stacji benzynowej, za pełne troski pytania ludzi spotkanych na postojach. Za przyjęcie na nocleg o 3 w nocy…

Najwyższy szacunek dla naszego ucznia Xaviera, który w piątek po lekcjach pojechał do Lądka Zdroju i cały czas pomaga w oczyszczaniu domów w wioskach Ziemi Kłodzkiej – czekał na mnie do późna w nocy z grupą harcerzy, mimo, że wszyscy byli bardzo zmęczeni.

Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy, gdy straci dorobek swojego życia. Wiem, że może na nią liczyć i za to chciałbym podziękować dobrym ludziom wokół.

Kiedyś nasz absolwent Kornel przeprowadził w szkole akcje rejestracji dawców szpiku pod hasłem, które utkwiło mi w głowie – „dobro powraca”. Tego się trzymajmy!

Dziękuję wszystkim bez wyjątku za rzeczy małe i duże!

Leszek Janasik

PS Zbiórka była prowadzona razem z Harcerzami ZHP z Grodziska Mazowieckiego.