#CyfrowyStart

Szanowni Państwo, cyfrowy świat w naszej szkole obecny jest od dawna. Od samego początku szukamy równowagi między cyfrową szkołą, a realnym światem. Nie jest to łatwe… Czasami wahadło wychyla się w jedną, czasami w drugą stronę. Staramy się szukać najlepszych rozwiązań i wyciągać wnioski.
Dziś mieliśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami w ramach kampanii #CyfrowyStart – inicjatywy zaproponowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji.
W podręczniku/poradniku dla uczniów i rodziców też mamy swój mały udział. Krzysztof Lewenstam i Leszek Janasik napisali tekst skierowany do uczniów szkół podstawowych, w którym jest mowa między innymi o cyfrowej higienie, szansach i zagrożeniach. Projekt polecamy uwadze uczniom, nauczycielom i przede wszystkim rodzicom.