Wizyta w Parlamencie Europejskim

W dniach 20-24 listopada grupa naszych uczniów odwiedziła Strasburg. Głównym punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim, a tam możliwość przyjrzenia się na żywo obradom tej instytucji – dlatego wycieczka skierowana była w pierwszej kolejności do osób rozszerzających WOS.

Oczywiście nie zabrakło zwiedzania i poznawania kultury kulinarnej Alzacji – nie tylko w samym Strasburgu, ale i w urokliwym miasteczku, gdzie nas zakwaterowano. Dla wszystkich jedenaściorga uczestników wycieczki była to niepowtarzalna okazja, aby namacalnie doświadczyć tego, o czym dotąd mogli jedynie słyszeć na lekcjach; zaś maturzyści mogli choć na te kilka dni oderwać głowę od trudów nauki i nabrać sił do dalszego wysiłku.

Wszystko to nie odbyłoby się bez zaproszenia, jakie skierowała do nas absolwentka naszego liceum, pani Natalia Wyżycka, pracująca w biurze jednego z eurodeputowanych. Pani Natalio – jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy w odwiedziny do nas!

Więcej zdjęć >>>>