Debata

System edukacji trzeszczy, to czują wszyscy. Wszyscy, którzy są związani w jakimkolwiek stopniu ze szkołą – uczniowie, nauczyciele, rodzice… W naszej społeczności jesteśmy zwolennikami oddolnego działania, zaczynania od własnego podwórka. Zaczynamy od postawienia sobie fundamentalnego pytania…

Zapraszamy serdecznie na debatę „Po co nam szkoła?„.

Jest to wydarzenie, które ma na celu podjęcie rozmowy na temat kierunku rozwoju systemu edukacji. Wierzymy, że aby naprawić kryzys edukacji i poprawić jakość kształcenia, musimy wspólnie zbadać i zrozumieć fundamenty systemu, w którym przyszło nam funkcjonować. Zrozumieć jak jest i jak być powinno.

Debata odbędzie się w naszej szkole – uczestnicy to przedstawiciele młodzieży licealnej, rodziców, nauczycieli oraz goście ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.

Dlaczego warto wziąć udział w dyskusji?

Po pierwsze, to szansa na usłyszenie różnych perspektyw i opinii. Młodzież ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat tego, jakie kompetencje i wiedzę chcieliby zdobyć w szkole. Rodzice mogą podzielić się swoimi obserwacjami i pomysłami dotyczącymi tego, jak szkoła może lepiej przygotować dzieci do przyszłości. Nauczyciele, którzy są na pierwszej linii frontu edukacji, mają unikalny wgląd w wyzwania i możliwości systemu edukacyjnego. A nasi goście ze Szczecinka przyniosą wartościowe spojrzenie z zewnątrz.

Po drugie, ta debata jest szansą na wspólne poszukiwanie rozwiązań. Jako społeczność musimy pracować razem, aby zidentyfikować problemy i wypracować konstruktywne propozycje poprawy systemu edukacji. Tylko poprzez rozmowę i współpracę możemy wprowadzić realne zmiany.

Po trzecie, to okazja do zacieśnienia więzi społecznych. Debata „Po co nam szkoła?” ma na celu integrować naszą społeczność edukacyjną i budować relacje na których nam tak bardzo zależy – “bez relacji nie ma edukacji”.

Debata odbędzie się w piątek 22.09.2023 o godzinie 13:30