Konferencja SI!

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych – jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest nasz uczeń Filip Małek, a gościem specjalnym będzie Pan Stoigniew Sztank, który wygłosił w tym roku wykład inauguracyjny.

16 września w budynku Urzędu Dzielnicy Śródmieście w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej 43 odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach nieformalnej młodzieżowej inicjatywy ,,Przyszłość dla Młodych” o nazwie ,,Sztuczna Inteligencja i Nowoczesne Technologie”. Wydarzenie rozpocznie się od krótkiego, wstępnego wystąpienia Stoigniewa Sztanka, eksperta z dziedziny programowania, który 18 lat pracował w branży IT. Wystąpienie przybliży podstawy działania AI. Następnie dojdzie do krótkiej przerwy. Po przerwie rozpocznie się panel w którym wezmą udział: Franciszek Ignatowski, Jan Piramidowicz i Karol Stępień z inicjatywy FaroTech. Panel będzie skupiał się na roli AI w robotyce i programowaniu. W trakcie konferencji, zarówno po przemowie Pana Stoigniewa jak i w trakcie panelu z prelegentami z FaroTech uczestnicy będą mogli zadawać swoje pytania. Dla lepszego zrozumienia wydarzenia przesyłam jego dokładny, planowany harmonogram: 11:00-11:05 – wstęp organizatorów 11:05-11:35 – przemowa Pana Stoigniewa Sztanka i czas na pytania od uczestników 11:35-12:00 – przerwa 12:00-13:30 – panel z ekspertami FaroTech

W wydarzeniu weźmie udział młodzież: uczniowie szkół średnich, ostatnich lat szkoły podstawowej, studenci, radni młodzieżowi.

Organizatorami konferencji są: Filip Małek – Rzecznik Prasowy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Kacper Broniszewski – Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Kamil Prusak – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bielany, Kacper Wiącek – Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bielany, Piotr Karnaszewski – harcerz, we wrześniu zostanie Radnym Młodzieżowej Rady Dzielnicy Włochy.

ZGŁOSZENIA – LINK