Kandydaci z naszej szkoły!

Szanowni Państwo! Bardzo nas cieszy aktywność młodzieży w życiu społecznym. Dziś mamy przyjemność przedstawić Wam dwóch kandydatów do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego!

Uczniowie kandydujący do MSWM:

Jan Bęczkowski – klasa I

„Mam na imię Jan, dla kolegów – Janek.

Najpierw coś o sobie, pochwalę się nieskromnie: jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim. Przez wiele lat byłem zaangażowany w pracę samorządów uczniowskich jako przewodniczący klasy a następnie przewodniczący szkoły. Organizowaliśmy razem wiele imprez kulturalnych, eventów na rzecz szkoły i miasta. Ponadto działałem w grupie radiowej „Szóstka” gdzie przygotowywałem z kolegami wywiady o słynnych Grodziszczaninach. W 2022 r . uczestniczyłem w obradach XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jestem miłośnikiem kolei i lotnictwa oraz interesuję się geopolityką. Chciałbym być Waszym głosem w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dlaczego ja? Bo jestem cool!

Łatwo nawiązuję kontakty i nigdy się nie poddaję! Mam „mega” pomysły na Naszą, lepszą przyszłość. Zależy mi na rozwoju mojego miasta i regionu oraz Waszym zadowoleniu. My młodzi ludzie powinniśmy mieć wolny wybór, wpływać na losy naszego regionu, kraju i świata oraz dążyć do rozwijania Naszych zainteresowań oraz pasji.

Dlatego głosuj na mnie bez zastanowienia a Twoja przyszłość na lepsze będzie się zmieniać!”

Filip Małek – uczeń klasy II

„Cześć!

Startuję do Młodzieżowego Sejmiku Mazowsza.
W ciągu ostatniego roku angażowałem się w różne akcje charytatywne i społeczne:

  • opieka nad ukraińskimi dziećmi uchodźców w organizowanej przez szkołę świetlicy
  • zbiórka pieniędzy na cele charytatywne dla Filipin
  • obejmowanie funkcji skarbnika i przedstawiciela do rady szkoły
  • Nagrywałem film z Frankiem Kurzepą o ludziach w parku

Jako radny będę się starał Was reprezentować najlepiej jak tylko potrafię. Będę skupiał się na najważniejszych aspektach współczesnego życia: zapobieganie depresji, środowisko, oszczędność energetyczna i przede wszystkim dbanie o naszą sprawczość w sejmiku.
Możesz na mnie zagłosować jeśli masz 13-18 lat i mieszkasz w powiatach: grodziskim, legionowskim, nowodorskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim lub wołomińskim.”

Link do głosowania:https://www.mswm.mazovia.pl/glosowanie