TRASH

Projekt TRASH
Jako pierwsza szkoła w Polsce postanowiliśmy włączyć się do pilotażowego programu systemowego rozwiązania problemu dzikich wysypisk śmieci. Projekt został stworzony przez Wydział Geologii UW oraz Esri Polska.

Cele projektu:

Edukacyjny – zaznajomienie z GIS oraz technologiami nowoczesnej kartografii

„Sprawczość obywatelska” – jak działając wspólnie można wpłynąć na jakość krajobrazu wokół nas

Stworzenie systemowych rozwiązań związanych z „dzikimi śmieciami” – szybki system informacji i reakcji (usuwanie śmieci)

Wymierna korzyści dla gminy i jej mieszkańców poprzez dostęp do informacji oraz możliwość szybkiego działania i przeciwdziałania.

Same plusy 🙂

Wstępne kartowanie odbyło się 14.10.2020 – tak świętowaliśmy Dzień Nauczyciela 🙂 czyli tak jak lubimy.

W kartowaniu wzięło udział 35 przedstawicieli społeczności naszej szkoły.
Zinwentaryzowaliśmy 110 lokalizacji „dzikich Śmieci” na terenie całej gminy Milanówek!!!! Każdy punkt to: zdjęcie współrzędne GPS i opis.
Projektem i systemowymi rozwiązaniami zainteresowany jest Milanówek Miasto-Ogród, co niezwykle nas cieszy 🙂

Koordynatorzy projektu:
prof. dr hab. Paweł Karnowski – Uniwersytet Warszawski
dr Marcin Stępień – Uniwersytet Warszawski
Sylwia Moczadłowska – Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 w Milanówku
Leszek Janasik – Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 w Milanówku
Autorem map z załącznika jest dr Marcin Stępień – Uniwersytet Warszawski

PS Wydział Geologii UW kartował w ten sposób Gminę Chęciny.